"Młodzi Duchem"Dom Seniora Mazury

|

Adres: Biesal 80B, 11-036 Gietrzwałd

|

Tel. +48 880 803 802

|

E-mail: biuro@mlodziduchem.com

PL DE

Pobierz folder:


Pobierz ofertę:


Dom seniora Młodzi Duchem - Oferta

Zobacz filmy:

Reportaż o Młodzi Duchem
Reportaż w Telewizji Polsat
Eko-Polska
Młodzi Duchem - Dom Seniora na Mazurach spot 2
Reportaż Xella Polska
Rehabilitacja i Fizjoterapia
Pokoje Seniorów
Otoczenie Ośrodka
Całodobowa opieka medyczna
Aktywizacja mieszkańców

Opieka nad osobami starszymi Olsztyn

Slogan "człowiek ma tyle lat, na ile się czuje" powtarzamy najczęściej wtedy, kiedy nasz stan zdrowia i ogólnej sprawności psychofizycznej jest na tyle dobry, że w codziennym życiu nie musimy korzystać z pomocy osób trzecich, a wszelkie czynności samoobsługowe przychodzą nam bez trudu. Czas jednak działa na naszą niekorzyść. Przychodzi więc moment, że sięgamy po inne powiedzenie - "Duch wprawdzie ochoczy, ale ciało nie to". I właśnie wtedy nadchodzi pora na szukanie pomocy innych, młodszych, sprawniejszych, lepiej zorganizowanych.

Domy Seniora powstają właśnie z myślą o wszystkich osobach w podeszłym wieku, przewlekle chorych, niepełnosprawnych, którym chce się stworzyć godne i komfortowe warunki życia. Bliska i dalsza rodzina nie zawsze ma możliwość zorganizowania opieki na wysokim poziomie w domu, a im większe wymagania medyczne czy rehabilitacyjne, tym trudniej pogodzić własne życie z opieką nad najbliższym seniorem.

Dzienna opieka nad osobami starszymi

Doskonałą alternatywą dla trudnej i często przerastającej bliskich improwizowanej opieki nad ich bliskimi jest instytucjonalna opieka nad osobami starszymi. Choć w pierwszym odruchu często odrzuca się taką możliwość, warto mieć świadomość, że opieka nad starszymi osobami to naprawdę ogromne emocjonalne i logistyczne wyzwanie, któremu nie każdy jest w stanie podołać. Ze względu na stan zdrowia i stopień niepełnosprawności, występujących deficytów w samoopiece, seniorzy wymagają często nadzoru lekarskiego, opieki pielęgniarskiej, profesjonalnej pielęgnacji i rehabilitacji. Już dzienna opieka nad osobami starszymi jest dla rodziny znacznym ułatwieniem.

Jednak w momencie, gdy w grę zaczyna wchodzić konieczność opieki całodobowej, a najbliżsi nie są w stanie podołać profesjonalnej pielęgnacji, warto szukać pomocy w instytucjach takich jak dom opieki z funkcją oddziału medycznego, który nas wyróżnia. Miejsce takie to nie tylko gwarancja wysokiego standardu, godnych i komfortowych warunków życia czy możliwości obcowania na co dzień z ludźmi w podobnym wieku i z podobnymi problemami, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa związane z faktem, że monitoring i opieka nad osobami starszymi powierzona jest profesjonalnemu personelowi medyczno - opiekuńczemu, m. in. lekarzom, pielęgniarkom, opiekunom czy fizjoterapeutom, mającym doświadczenie i umiejętności zawodowe oraz dysponującym specjalistycznym sprzętem medycznym.


Specjalistyczna opieka medyczna


To właśnie brak kompetencji medycznych najczęściej spędza sen z powiek osobom, które podejmują się opieki nad bliskimi seniorami w ich lub swoich własnych domach. Dobre chęci nie wystarczą, żeby zapewnić schorowanej osobie starszej komfortowe warunki życia. Specjalistyczna opieka medyczna, pielęgniarska i rehabilitacyjna nad seniorami w Domu Seniora "Młodzi duchem" to wzorcowy dowód na to, że wsparcie osób starszych na poziomie duchowym i psychologicznym jest równie ważne i dobrze zorganizowane jak wsparcie medyczne. Kompleksowa opieka nad osobą starszą uwzględnia wszystkie jej potrzeby. Profesjonalną całodobową opiekę sprawuje wykwalifikowany personel, który troszczy się o potrzeby mieszkańców, dba o ich bezpieczeństwo i tworzy ciepłą, domową atmosferę. Naszym celem jest aby nasi mieszkańcy mieli poczucie, że czas spędzony w Domu Opieki jest nagrodą za dotychczasowe życie a bliscy byli spokojni i pewni, że członek ich rodziny jest pod dobrą opieką.
 

Profesjonalna opieka i wysoki standard


Wysoki standard pokojów jedno- i dwuosobowych zapewnia warunki zbliżone do domowych, intymną atmosferę oraz poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa wszystkim naszym mieszkańcom. W połączeniu z profesjonalną opieką daje to gwarancję, że wiek podeszły nie stanie się pasmem udręk, samotności i alienacji. Olsztyński Dom opieki "Młodzi duchem" sprzyja integracji mieszkańców oraz utrzymaniu ich sprawności psychofizycznej na najwyższym możliwym poziomie. Dbamy o Twoje samopoczucie, dbamy o Twoje zdrowie. Tu każdy aspekt życia skupia się na zapobieganiu. Jesteś pod dobrą opieką, profesjonalnych lekarzy i pielęgniarek.
 

Wsparcie osób starszych


Opieka nad seniorami wymaga umiejętnego wspierania ich w tym wymagającym okresie życia. Doświadczeni opiekunowie wiedzą jak zapobiegać przewlekłemu smutkowi, zaburzeniom depresyjnym czy lękom związanym z utratą sprawności, zdrowia i samodzielności. Ich nieocenione wsparcie, skutkujące równowagą psychiczną i emocjonalną mieszkańców Domu Seniora "Młodzi Duchem" , bezpośrednio przekłada się na sprawność fizyczną oraz chęć do współpracy podczas konsultacji, badań kontrolnych czy rehabilitacji.

Przyjazna atmosfera i komfortowe warunki w pięknej okolicy


Nasz Dom położony jest w pięknej zalesionej okolicy. Dysponujemy ogrodem rekreacyjno-wypoczynkowym z oświetlonymi ciągami spacerowymi, fontanną na dziedzińcu. Okoliczne tereny wolne są od smogu i zgiełku. To naprawdę doskonałe miejsce dla osób starych, chcących odpocząć i odizolować od wysokiego tempa współczesnego życia. Seniorzy znajdą u nas przyjazną atmosferę, całodobową opiekę, możliwość urządzania wspólnych imprez oraz organizację czasu wolnego zgodną z ich potrzebami i zainteresowaniami.

"Młodzi Duchem" to pierwszy dom w Polsce, który łączy w sobie dwie funkcje: Oddziału Medycznego i Domu Opieki.

Wróć


Nasi partnerzy